Standings after 7 rounds

http://www.chess-results.com/tnr286811.aspx

Rk. SNo Name Typ sex FED RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1  TB2  TB3  TB4
1 2 GM Istratescu Andrei ROU 2604 0 Csu Universitatea De Vest Timi 6,0 2409 25,0 28,25 2653
2 1 GM Zubov Alexander UKR 2614 0 UCRAINA 6,0 2315 23,5 27,75 2681
3 4 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2558 0 Csu Universitatea De Vest Timi 6,0 2272 22,5 26,75 2590
4 3 GM Szabo Gergely-Andras-Gyula ROU 2559 0 Csu Universitatea De Vest Timi 5,5 2351 23,0 24,50 2565
5 5 GM Damljanovic Branko S50 SRB 2541 0 SERBIA 5,5 2319 22,5 23,50 2539
6 6 GM Nevednichy Vladislav ROU 2525 0 Cs Aem Luxten Timisoara 5,5 2318 23,5 24,50 2536
7 47 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2269 0 Acs Comex Bucuresti 5,5 2300 24,5 24,00 2600
8 25 CM David Alexandru-Vasile U20 ROU 2390 0 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 2229 21,5 23,50 2476
9 23 IM Filip Lucian-Ioan ROU 2395 0 Cs Sah Club Galati 5,5 2212 20,5 22,25 2416
10 17 IM Costachi Mihnea U18 ROU 2423 0 Cs Politehnica Iasi 5,5 2161 21,0 22,75 2437
11 22 IM Peptan Corina-Isabela w ROU 2397 0 Csm Bucuresti 5,5 2097 19,5 21,25 2407
12 15 IM Vedmediuc Serghei MDA 2459 0 MOLDOVA 5,0 2399 25,0 23,25 2504
13 7 GM Antal Gergely HUN 2521 0 UNGARIA 5,0 2358 25,0 22,50 2542
14 76 CM Vasiesiu Victor U18 ROU 2169 0 Css Targu Mures 5,0 2358 23,5 21,00 2474
15 20 IM Soltanici Ruslan MDA 2408 0 MOLDOVA 5,0 2293 23,0 21,00 2386
16 16 IM Bida Mihai-Eugen ROU 2429 0 Cs Universitatea Craiova 5,0 2292 24,0 22,25 2480
17 9 GM Zajic Milan U18 SRB 2499 0 SERBIA 5,0 2272 23,0 22,25 2415
18 13 GM Kovacevic Aleksandar SRB 2481 0 SERBIA 5,0 2256 23,0 20,00 2484
19 18 GM Sundararajan Kidambi IND 2422 0 INDIA 5,0 2222 22,5 22,25 2390
20 10 IM Korpa Bence U20 HUN 2497 0 UNGARIA 5,0 2218 22,0 21,00 2378
21 11 GM Manolache Marius ROU 2495 0 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,0 2201 21,5 19,75 2430
22 37 FM Secheres Adrian-Simion U20 ROU 2315 0 Csu Universitatea De Vest Timi 5,0 2197 21,0 19,25 2422
23 29 IM Balla Tamas-Kristof ROU 2371 0 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 2182 21,0 20,00 2353
24 12 IM Miron Lucian-Costin ROU 2495 0 Cs Universitar Ploiesti 5,0 2174 21,5 20,00 2334
25 34 FM Abramciuc Marius U20 MDA 2351 0 MOLDOVA 5,0 2174 20,0 18,50 2364
26 52 IM Cvetkovic Srdjan S65 SRB 2249 0 SERBIA 5,0 2154 21,0 18,50 2229
27 48 FM Gilea Lucian ROU 2261 0 Cs Universitatea Targoviste 5,0 2135 21,0 18,50 2339
28 27 IM Bogdan Dan ROU 2373 0 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 2131 19,0 18,25 2247
29 24 FM Dolana Andrei-Theodor U18 ROU 2393 0 Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 2128 21,0 19,50 2364
30 35 IM Ardeleanu Alin S50 ROU 2339 0 Acs “petra-Sah” Satu Mare 5,0 2111 20,5 20,25 2372
31 31 CM Gavrilescu David U14 ROU 2359 0 Cs Sah Club Oltenia Craiova 5,0 2107 20,0 17,50 2382
32 19 GM Abramovic Bosko S65 SRB 2415 0 SERBIA 5,0 2103 20,5 19,00 2306
33 32 IM Itkis Boris S65 ROU 2357 0 Cs Victoria Techirghiol 5,0 2103 20,0 20,00 2288
34 30 IM Baratosi Daniel ROU 2370 0 Cs Universitar Ploiesti 5,0 2091 19,5 19,75 2310
35 45 IM Weinzettl Ernst S50 AUT 2279 0 AUSTRIA 5,0 2088 20,5 19,50 2314
36 38 Schitco Ivan U14 MDA 2315 0 MOLDOVA 5,0 2077 20,0 18,50 2319
37 36 FM Vrencian Lehel ROU 2336 0 Cs Otopeni 5,0 2025 18,5 17,00 2308
38 28 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2372 0 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 2354 23,5 19,25 2444
39 33 WFM Marjanovic Annamaria U16 w HUN 2354 0 UNGARIA 4,5 2296 23,0 18,75 2337
40 8 GM Stefansson Hannes ISL 2521 0 ISLANDA 4,5 2248 22,5 18,00 2366
41 26 CM Toma Radu-Cristian U20 ROU 2377 0 Cs Sah Club Brasov 4,5 2231 22,0 17,75 2409
42 42 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2291 0 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4,5 2227 22,5 18,75 2265
43 89 CM Ognean Mihnea-Ionut U14 ROU 2136 0 Css Targu Mures 4,5 2198 21,5 15,75 2242
44 56 CM Stoleriu George U16 ROU 2233 0 Cs Politehnica Iasi 4,5 2193 20,5 16,50 2260
45 81 I Ciorgovean Iustin U16 ROU 2158 0 Csu Universitatea De Vest Timi 4,5 2187 23,0 18,50 2242
46 59 FM Nastase Robert-Paul U20 ROU 2217 0 Cs Otopeni 4,5 2171 22,5 15,50 2352
47 14 GM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2470 0 Clubul De Sah Al Municipiului 4,5 2154 21,5 18,75 2242
48 86 Trifan Andrei Ioan U14 GER 2142 0 GERMANIA 4,5 2141 19,5 15,00 2151
49 192 WCM Bucur Denisa-Andreea U16 w ROU 1729 0 Cs Sah Club Brasov 4,5 2139 20,5 17,25 2210
50 134 Kansal Evrim TUR 1929 0 TURCIA 4,5 2134 21,5 17,75 2263
51 75 CM Horvat Dan-Sebastian ROU 2170 0 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,5 2130 21,0 15,75 2243
52 62 Mariano Elia ITA 2203 0 ITALIA 4,5 2106 19,0 15,75 2263
53 39 FM Yao Stefano U18 ITA 2302 0 ITALIA 4,5 2098 20,0 16,50 2296
54 46 FM Acsinte Matei-Ionut U18 ROU 2273 0 Csm Focsani 2007 4,5 2093 18,5 14,00 2218
55 41 IM Velickovic Sasa S65 SRB 2297 0 SERBIA 4,5 2089 19,0 16,00 2275
56 21 GM Sanduleac Vasile MDA 2403 0 MOLDOVA 4,5 2073 20,0 17,25 2256
57 57 FM Patrascu Catalin-Lucian U18 ROU 2231 0 Csm Focsani 2007 4,5 2042 19,5 17,25 2224
58 51 FM Dicu Razvan-Stefan ROU 2251 0 Cs Otopeni 4,5 2023 19,0 16,00 2153
59 40 FM Pop Alexandru ROU 2300 0 Cs Otopeni 4,5 1980 19,0 15,75 2129
60 53 WGM Sandu Mihaela w ROU 2249 0 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4,5 1973 18,0 14,75 2157
61 80 CM Calin Alexandru U16 ROU 2161 0 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,5 1954 17,0 13,25 2069
62 49 CM Pisu Robert-Daniel ROU 2261 0 Acs Fianchetto Constanta 4,5 1939 18,0 15,75 2203
63 84 CM Chirita-Mihaila Marius-Consta ROU 2142 0 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 1925 19,0 14,75 2167
64 50 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2255 0 Cs Sah Club Galati 4,5 1881 16,0 14,50 2024
Tags:
Share: 0